Tabu.org.il – אתר הטפסים של ישראל

  נסח טאבו

   בחר סוג נסח

   הזן גוש חלקה ותת חלקה

   חיפוש לפי גוש חלקהחיפוש לפי כתובת

   נסח טאבו

   מהו נסח טאבו ?

   נסח טאבו הינו מסמך רשמי מרשות המקרקעין בישראל והוא למעשה מהווה תעודת זהות לנכס.

   נסח טאבו הינו מסמך רשמי חתום דיגיטאלית (ישנו גם נסח פיזי אינו חתום דיגיטאלית).

   מכיל למעשה את כל פרטי הנכס כדלקמן :

   • מספר גוש מספר חלקה ותת חלקה – מיקום מדויק של הנכס.
   • גודל הנכס שטח במ"ר – כפי שמופיע במדידה המקורית מקבלן הבניין.
   • כמות חדרים בדירה – כפי שמופיע במקור בזמן בניית הבניין.
   • הפנקס בו רשום – בתים משותפים או פנקס השטרות.
   • הצמדות לתתי חלקות (לדוג': הצמדת הגג לדירה מסוימת / מעלית / גינה).
   • חלק בשטח המשותף.
   • סוג הזכות בנכס (בעלות / חכירה / שכירות).
   • עיקולים שעבודים ומשכנתאות.
   • הערות משפטיות לדוגמא אם ישנה הערת אזהרה / זיקת הנאה / חריגת בניה ירושה הפקעה, זכויות נוספות וכל הערה משפטית בנוגע לנכס.

   במידה ונעשו שינויים במבנה המקורי של הדירה ואשר נרשמו כחוק, גם הם יופיעו בנסח הטאבו לרבות שינוי או הוספת חדרים מרפסת וכדומה.

   ברגע שתופיע תוספת הבניה בטאבו, אנו יודעים כי תוספת הבניה נרשמה כדין.

   בנסח הטאבו, יופיעו שמות בעלי הדירה או הנכס וכן אם ישנה הערת אזהרה על הנכס לטובת בנק ממשכן או לטובת גורם אחר כלשהו.

   לאילו גורמים אנו זקוקים לנסח הטאבו?

   לרוב, אנו זקוקים לנסח טאבו בכל עסקת מקרקעין על מנת לאמת ולראות שאנו רוכשים את הנכס מבעלי הנכס וכן כי הנכס נקי מכל הערת אזהרה או שעבוד לגורם נוסף שיכול בעתיד לדרוש מאיתנו את הנכס לחזקתו.

   במידה ואנו נוטלים משכנתא, גם אז הבנק יבקש מאיתנו להמציא לו נסח טאבו מעודכן על מנת לוודא שאכן כל פרטי הנכסים נכונים ויאמת אותם בהתאם.

   במצב של ירושה – עזבון של נכס, היורשים בדרך כלל ירצו להפיק נסח טאבו על מנת לממש את הירושה שאכן הנכס רשום על המנוח ואין שעבודים או עיקולים על הנכס.

   מהי חכירה בנסח טאבו ?

   חכירה לרוב תופיע גם היא בנסח הטאבו – חכירה היא למעשה סוג של שכירות לטווח ארוך.

   המונח "חכירה" מתאר זכות בנכס מסוג שהיא למעשה שכירות, אך לטווח ארוך כמו דמי מפתח לדוגמה. מומלץ לבדוק את תנאי החכירה ע"פ שטר החכירה לפני הרכישה , המצאת שטר החכירה נעשית על ידי פניה לרשות מקרקעי ישראל לצורך אימות נתונים וקבלת מידע נוסף על חוזה החכירה הספציפי לאותו נכס המופיע בנסח הטאבו.

   נסח טאבו

   הזמנת נסח טאבו – כיצד?

   ניתן להפיק נסח טאבו דרך משרד לשכת רישום המקרקעין בעיר הנכס באופן פיזי , אמנם ניתן כיום גם להפיק נסח טאבו בדרך קלה ומהירה און ליין מאתרים שונים המספקים הפקת נסח טאבו ומנגישים את המידע , לאחר הפקת הנסח – יישלח אליכם הנסח למייל בהתאם לפרטים שיוזנו בדקו שאתם מקבלים נסח שהינו נסח חתום דיגיטאלית על ידי משרד מקרקעי ישראל – נסח שכזה הוא מקורי וקביל לכל דורש כמו בנקים עורכי דין עריות וכל גורם אשר ידרוש נסח טאבו מעודכן מכם בתהליך של רכישת דירה ואו משכנתא .

   הפקת נסח הטאבו אונליין מייעלת וחוסכת זמן יקר למבקש השירות. אופן בקשת הנסח מבוצע ב-3 שלבים פשוטים ומהירים (במרבית האתרים) , מילוי פרטי נסח הטאבו המבוקש – גוש חלקה או לחילופין באמצעות כתובת הנכס , מילוי פרטים לשליחת הנסח באימייל ולבסוף פרטי תשלום. לאחר ביצוע פעולות אלה, יישלח הנסח בהקדם האפשרי לאחר שיופק במייל , לרוב עד שעתיים בלבד! ועל פי זמני הגוף המפיק את הנסח .

   שיטת רישום הבעלויות על מקרקעין בישראל, מנוהלת על ידי רשות המקרקעין ונקראת נסח טאבו. רישום נסח טאבו בלשכת המקרקעין, מאשר את זכאותו של אדם על כל נכס מקרקעין שקיים בישראל. הטופס מכיל מידע על בעלי הדירה, כולל התחייבויות כספיות על הדירה, הסכמי חכירה שונים ומידע מקיף בנוגע לתוואי השטח עצמו. החוק מאפשר לכל אדם להפיק נוסח טאבו על כל נכס בישראל, ולכן כחלק מתהליך חיפוש הדירה, קונים רבים מעוניינים לקבל תמונת מידע מלאה על הנכס. וזאת, על ידי הנפקת מסמך טאבו. חברת tabu.org.il מסייעת ללקוחותיה מנגישה ומשתפת מידע בנושא נסח טאבו כך שטרם הפקת נסח טאבו יהיה לכם את כל המידע הנחוץ כדי לעשות את ההחלטה הנכונה בעת רכישת דירה.

   איזה מידע ניתן לקבל במסמך נסח טאבו?

   נסח הטאבו הוא מסמך ארוך ומלא פרטים. לא חלק במסמך יש מטרה שונה אבל באופן כללי המסמך מציג תמונה מקיפה של כל האספקטים בנכס. ראשית הטופס מאפשר לראות האם הקרקע שעליה בנוי הנכס הופשרה לפי חוק, ואינה נחשבת כאתר עתיקות. זהו פרט חשוב בעיקר למי שרוצה לבנות בניין חדש על הקרקע – ואף להימנע מפגיעה בתהליך הבנייה השוטף בשל גילויים של רשות העתיקות באזור. ניתן לקבל תמונה מלאה של החובות על הדירה, בין אם לאדם פרטי, לבנק או לתאגיד כל שהוא. כמו כן, אתם יכולים לגלות האם הדירה מובטחת לקונים נוספים ולהימנע ממצב בו אתם רוכשים דירה ב"כפל עסקאות".

   מטרת נסח טאבו – שקיפות מלאה

   רכישה דירה או נכס מקרקעין כרוכים בהשקעה כספית עצומה בישראל. לכן, על כל מי שמעורב בתהליכים אלו לפעול בכל הדרכים הכשרות כדי לוודא את תקינות הנכס. נסח טאבו הוא המסמך המקיף ביותר, אשר מציג מידע רשמי, שקיים כיום בתחום הנדל"ן. הנפקת טאבו מציגה את כל המידע שידוע למדינה על שטח הקרקע ומאפשרת לכם כרוכשים פוטנציאליים להיות בטוחים שאתם קונים נכס כדת וכדין. על מנת להימנע מהסתבכות משפטית בעתיד, שווה להשקיע את הזמן ולהנפיק טאבו כבר בשלב הבירור הראשוני על הנכס. חברת tabu.org מסייעת לכם להנפיק את האישור בקלות ובמהירות מירבית.

   נסח טאבו

   למלא טופס בלי לקום מהספה

   הפקת אישורים בדרך הקלה בשבילך

   לטופס שלך

   טפסים שלנו

   רשם החברות

   רשם החברות הינו גוף השייך לרשות התאגידים בתוך משרד המשפטים , הוא הגוף האחראי על רישום חברות בע"מ בישראל חברות לתועלת הציבור , ושותפויות , דרכו ניתן לה...
   המשיכו לקרוא >
   מיתוג וקידום באינטרנט מיתוג וקידום באינטרנט